بالاخره بعد از مقاومت بسیار بعد از سالها ، نشستم سریال کره ای بکش و خوبم"شفا"کن 킬미힐미 kill me heal me رو دیدم . 

خب احتمالا داستان سریال رو بدونین ،جیسونگ در نقش چا دوهیون اختلال تجزیه هویت داره . اون از بچگی اسیب ها و شکنجه های خواهرشو دیده و به خاطر ترس و وحشت و اینکه فک میکرده تقصیر اونه که این بلا داره سر خواهرش میاد ، برای دفاع از اون و همچنین دفاع از خودش در برابر خاطرات و اتفاقات تلخ که نمیتونسته تحمل کنه برای خودش شخصیت های متفاوتی ساخته .اون نمیتونه  شخصیت‌هایش را کنترل کنه و بعد از بهوش آمدن، رفتار شخصیت‌های دیگرش را به یاد نمی‌آره . دوهیون به خاطر شخصیت‌هایش هیچ دوستی ندارد و از خانواده‌اش که درواقع باعث چندپاره شدن روحش شدند فاصله گرفته .

سریال کره ای بکش و خوبم کن 킬미힐미 kill me heal me

خود چادوهیون  ترومایی که 21 سال پیش براش پیش اومده رو یادش نمیاد . اون سالهاست داره با این اختلال دست و پنجه نرم میکنه و سعی کرده کسی از اینکه بیماره بویی نبره . فقط منشی با وفاش راجبه این موضوع میدونه و دکتری که تحت نظرش درحال معالجه بوده . اون شخصیت اروم و یخورده استرسی به خاطر شرایطش و سربه زیر و مودب و مهربون و ملایم  داره .  با همه سازش میکنه و عذرخاهی زیاد میکنه . حرفایی که باید بزنه رو تو خودش خفه میکنه و زورگویی مادربزرگ عوضیش رو تحمل میکنه . اون بارها سعی کرده که خاطرات گذشته که به خاطرش دچار تروما شده رو یادش بیاره ولی نتونسته . اون باید با اون خاطرات مواجه بشه تا بتونه به شخصیت هایی که ساخته غلبه کنه . 

واقعا خیلی دلم براش می سوخت . ادم دوست داشت بغلش کنه و دلداریش بده . طفلک خیلی بدبخت و مظلوم و تنها بود . 

مهمترین شخصیت و اولین شخصیتی که ساخته ، شین سه گی ، که واقعا خیلی جذاب بود .نمیدونم چطور راجبه جذابیت خاص این شخصیت بگم ،  اون بعد دردکشیده و بعد دفاع از خود چا دوهیون بود . خشن بود و عصبانی ، وقتی چادوهیون نمیتونست از خودش دفاع کنه یا موردی پیش می اومد که از توانش خارج بود شین سگی ظاهر میشد . اون شخصیتی بود که همه ی خاطرات تلخ بچگی رو به یاد داشت و همش به دوهیون میگفت که چیزایی که سعی داره یادش بیاره چیزایی نیست که در حد تحمل اون باشه . اون میخاست شخصیت اصلی ینی دوهیون رو بکشه و فقط خودش باشه . 

یه روز اتفاقی وقتی تو شخصیت شین سگی بود ، با او ری جین که رزیدنت سال یک ، روانپزشکی برخورد میکنه و همون لحظه اونو می شناسه . ری جین همون دختریه که مورد شکنجه و ازار اذیت بابای دوهیون قرار میگرفته . ری جین با یه سری اتفاقات تو یه خانواده که کلی بهش عشق دادن بزرگ شده و ادم نرمال و شاد و شلوغ و کیوتیه .

شین سه گی همون شب ازش میخاد که باهاش بره بیرون ، با اصرار شین سه گی اون خودشو خوشگل میکنه تا بره بیرون مثلا دیت ،ولی یهو همون شخص از کنارش میگذره و بهش اهمیت نمیده . و طی برخوردهای پی در پی ؛ری جین متوجه چندشخصیتی بودن دوهیون میشه و چون باهاش احساس همدردی و  قلبش اونو به سمت دوهیون میکشونه و از طرفی چون شین سه گی اونو شناخته و مدام دنبالشه ، پس فک میکنه که حالا که شخصیت اصلی خشن باهاش ارتباط برقرار کرده میتونه معالجش کنه برای همین میره  دکتر خصوصیش میشه و اینجوری میشه که ،باهاش همخونه میشه .  

درواقع باباش تنها پسر یه خانواده پولدار بوده  که یه زن براش میگیرن ولی اون ، اون زن و زندگی رو ول میکنه و با یه زن دیگه می ریزه روهم "درواقع زنه اویزونش میشه "و بچه دار میشه . اون میخاست ازادانه زندگی کنه و شعر بگه و ماهیگیری کنه و از این جور چیزا .اون زندگی خوبی داره و با پسرش خوب رفتار میکنه ، منتها بچه الان 6 سالشه و هنوز شناسنامه نداره . زنه میگه بیا برگرد خونه زندگیت و برای بچمون شناسنامه بگیر و اسمشو تو شجره نامه تون ثبت کن .

مرده میدونه که زنه به خاطر پول خانوادهه اویزونش شده ولی وقتی فک میکنه می بینه پر بی راه نمیگه وقتی برمیگرده خونه می بینه که زن قبلی که طلاقش داده بود با یه دختر بچه اونجا هستن . قضیه رو می پرسه و معلوم میشه که باباش چون عروسه توانایی اداره کردن کمپانی رو داشته طلاق رو ثبت نکرده بوده و رفته زنرو که حالا بچه ی معشوقه ش رو داشت رو برداشته اورده خونه و دختر زنرو به عنوان نوه تو شجره نامه ثبت کرده اسمشم گذاشته چا دوهیون . دروقع اسم دختره "او ری جین " دوهیون بوده .  مرده هم میگه من یه بارم با این زن نخابیدم و این دختر من نی . بعد از یه ماه همون اسم رو جنسیتش رو تغییر میدن و از این به بعد اسم پسر بچهه میشه دوهیون . مرده چون از دختره و مامانش بدش می اومده دختر بچه رو تو انباری حبس میکرده تا کسی نبینتش و وقتیم با پسرش بازی میکرده دختررو کتک میزده . پسره هم میخاسته از همبازیش دفاع کنه که نتونسته و همون موقع شخصیت شین سگی ظاهر و خونه رو اتیش زده . از اون موقع حافظشو از دست داده بوده . باباهه میره بچه خودش رو نجات میده ولی وقتی میره دختررو هم نجات بده میبینه بچه تو انباری نی و اینجوری میشه که 21 سال میره کما . 

بقیه شخصیت های چادوهیون :

فری‌پارک: یکی از شخصیت‌های فرعی دوهیون که از روی پدر دوهیون ساخته شده است. او عاشق ماهیگیری و مشروبات الکلی است. دوهیون به خاطر فاصله گرفتن از پدرش، عذاب وجدان داشته است این شخصیت را در ذهنش به وجود آورده است.

آن‌ یونا: یکی از شخصیت های فرعی دوهیون که یک دختر 17 ساله‌ی پر شر و شور است. او وقتی دوهیون در فشار روحی شدید قرار می‌گیرد ظاهر می‌شود و همه استرس‌ها را به خودش جذب می‌کند. یونا به راحتی می‌تواند وجهه دوهیون را خراب کند.

آن یوسوب: برادر دوقلوی آن‌یونا و یک پسر 17 ساله است که روحیه افسرده و تمایل به خودکشی دارد. او روحیه هنری و هوش بالایی دارد. یوسوب تجسم افکار خودکشی دوهیون است و اولین بار وقتی دوهیون در دبیرستان خودکشی کرد ظاهر شد.

چادوهیون چون ری جین بهش محبت میکنه و درکش میکنه و اونو از تنهایی و دیواری که دور خودش کشیده بود در میاره کم کم به ری جین علاقمند میشه . ری جین هم همینطور . اونا بالاخره خاطرات تلخ گذشته شون رو یادشون میاد و باهم از اون غم و درد میگذرن و دوباره به ازادی و شادی میرسن .

سریال از لحاظ داستانی واقعا کشش داشت و جذاب بود  و خیلی خوب تونسته بود از بعد روانشناسی اختلال چندشخصیتی رو نشون بده . همچنین اینکه این شخصیت ها چطور به وجود اومدن و منشا هرکدومشون چی بود رو به خوبی بیان کرده بود و نقطه ابهامی نذاشته بود  . حتی از بین رفتن این شخصیت ها هم به خوبی نشون داده شده بود . 

شخصیت دکتر سریال هم تقریبا میشه گفت برای یه سال اولی قابل قبول بود به نظرم . گرچه اولاش یخورده زیادی جیغ جیغ میکرد ولی خب نشونه ی این بود که تو یه خونه ی نرمال و پر از عشق بزرگ شده بود . البته خودش حافظه شو از دست داده بود ماله 6.7 سالگیش رو و ترس از فضای بسته داشت همچنان . ادراکشم واقعا بالا بود . و به نظرم خوب تونست با هرکدوم از شخصیت های دوهیون همذات پنداری و رامشون کنه . گرچه در عالم واقع بخای حساب کنی درمان همچین بیماری با همچین شدتی که سالهاس درش رخنه کرده خیلی سخت و طاقت فرساس ولی خب قدرت عشق رو هم نمیشه نادیده گرفت . از طرفی چون این دوتا باهم اون اتفاق رو تجربه کرده بودن یجورایی بهم متصل بود بیماریشون . 

یکی از دیالوگایی که دوس داشتم ری جین به دوهیون گفت این بود که ، درهرحال هرادمی درونش چندین تا شخصیت داره که تو هر وضعیتی ممکنه یه شخصیتش رو بروز بده . درهرحال ممکنه که اگه بازم وضعیتی پیش بیاد که باعث بشه درحد توان و مقابله ی دوهیون نباشه بازم ری اکشنی مث شین سه گی نشون بده . چون درهرحال اونها خود دوهیون بودن و نه شخص دیگه ای . 

تم معمایی سریال هم خیلی خوب بود . گرچه ! من دوس داشتم این چندشخصیتی شدن دوهیون به خاطر دردهایی باشه که خودش تحمل کرده نه چون یکی دیگه شکنجه میشده ، این به اون اختلال دچار شده . خودش بچگی نرمالی داشت و وقتیم اومد تو اون خونه تقریبا نرمال بود فوقش اینکه ناراحت بشی از این موضوع که یکی دیگه به جات کتک میخوره ولی تا این حد که اختلال بگیری ! وقتی بچگی نرمالی داشتی و بابات با تو خوب بوده خب یجوری میدونین ؟! به نظرم اگه اونجوری بود  منطقی تر بود . حالا مثلا خاستن قضیه رو عشقی کنن . من زیاد رو این مساله اصرار نمیکنم چون از نظر علمیم چیزی نمیدونم ،ولی یخورده تو ذوقم خورد . یخورده کوچیکا خیلی کوچیک و یکی دیگه اینکه دوس داشتم شخصیت شین سه گی یخورده بیشتر باشه ولی وجودش خیلی کم بود . شاید نمیخاستن شخصیت واقعی دوهیون در نظر بیننده محو و دوست نداشتنی بشه . به شخصه هردو رو به عنوان مرد خیلی دوس داشتم ولی درکل من مرد خشن رو بیشتر می پسندم .

از او اس تی سریال نگم که اصلا وقتی پخش میشه تمام مورمورمورمور میشه ادم . فحواشم چادوهیون و شخصیت هاشه . خیلی قشنگه . یکی از بهترین او اس تی های سریالاس . قدیما واقعا او اس تی های سریالا هم قشنگ بودن و به یاد موندنی و شنیدنی ، الانیا زیاد انگار تلاش نمیکنن . گرچه به نظرم اینکه 20 قسمت همش یه او اس تی رو پخش کنی یه ذره زیاده رویه . این روزا انقد گوش دادم همش تو ذهنم تکرار میشه دیگه درحدی که عنش داره در میاد . 

به نظرم این سریال از بعد روانشناسانه خیلی بهتر و جذابتر از سریال کره ای مشکلی نیست این عشقه بود ، مخصوصا از لحاظ نقش دکتر سریال . اونجا اون دختره رسما دکتر بود ولی نفهمیده بود دوست پسره چندشخصیتیه . گرچه اونم داستانش خیلی غم انگیز و قشنگ بودا فقط به خاطر نقش اون دکتره یه بار دیگه ندیدم سریالشو . خیلی ازش بدم میاد . مخصوصا اونجا وای نگم بهتره .

شخصیت های اضافی به نظرم یکی برادر ری جین بود با بازی پارک سوجون ، که اولش مخاطبو به شک انداخته بودن که نکنه این اون بچه ای که تو انباری کتک میخورده . یکیم اون دختره که میخاست خودشو به دوهیون بچسبونه . برادر ری جین هم وسطاش داشت میرفت روعصابم . چندتا فش نثارش کردم . ولی خب زیاد اذیت نکرد .

درکل سریال قشنگ و ارزشیی بود . و بازیگراش واقعا عالی بازی کرده بودن و مهمتر از همه جیسونگ که هرچقد از این فرشته بودن این مرد بگم کم گفتم . خوش بحال زنش لی بویونگ . واقعا عالی بود بازیش و واقعا هرکدوم از شخصیتا رو متفاوت و عالی در اورده بود . فک نمیکنم اگه کس دیگه ای جای جیسونگ بود می تونست انقد این کاراکتر رو تمیز و عالی در بیاره . یکی از نقاط قوت سریال وجود یه بازیگر تمام عیاره که تونسته این بیماری و شخصیت های متفاوت رو به طرز باورنکردنی عالی نشون بده .جیسونگ برای این سریال دسانگ گرفته . واقعا به جیسونگ نمیدادن به کی میخاستن بدن ؟! موقع سخنرانی جایزه اشم تشکر ویژه از هوانگ جونگ اوم بازیگر نقش ری جین کرد و گفت که بازیگر خیلی توانمندیه و اینکه تونست با هرکدوم از 7 تا شخصیتش ری اکشن نشون بده واقعا کار بزرگیه . 

از بازی هوانگ جونگ اوم هم کم بگم بد کردم . واقعا هوانگ جونگ اوم بازیگر خیلی خوبیه . همه جا یه جنبه ی کیوتی داره . ولی همه جا متفاوته . واقعا چرا به اندازه ی بازیگرای معروفی مث کیم ته هی و سئو یه جی معروف و محبوب نی ؟ خیلی سریال داره و همشونم عالی هستن . حیف زندگی شخصیش دچار مشکل شده . طفلک از شوهر شانس نیورده . امیدوارم مشکلش حل بشه . 

هوانگ جونگ اوم و جیسونگ تو سریال کره ای عشق مخفی هم باهم بازی کرده بودن . داشتم وسوسه میشدم اونم ببینم دیگه وسوسه رو در نطفه خفه کردم . 

فک میکنم به اندازه کافی راجبه سریال و خوبیش گفتم و این رسالت رو هم به انجام رسوندم .  

دیر دیدمش ولی اینکه بالاخره تصمیم به دیدنش کردم ، کار درستی بود . لذت بردم و هنوزم گاهی صحنه هاش تو ذهنم میاد و میخندم . 

مطالب پیشنهادی

سریال کره ای اسپانسر sponsor2022 سریال کره ای اهنگ عاشقانه ی خیال انگیز   سریال کره ای شام دوستانه dinner mate   فیلم کره ای اسم من لو کی وان با بازی سونگ جونگ کی  سریال کره ای پایان خوش من با بازی جانگ نارا  سریال کره ای سقوط اضطراری عشق crash landing on you    دیالوگ از سریال کره ای گوبلین goblin 도깨비  سریال کره ای جنگ گوریو و خیتان  سریال کره ای دکتر اسلامپ   مصاحبه ی آی اِم IM با مجله ی allure   معرفی کتاب شمس و طغری  سریال کره ای وارث غیرممکن    سریال کره ای قمارباز  سریال کره ای معجزه با بازی پسرای SF9  سریال کره ای روز خوبی برای سگ بودن  

سریال کره ای ازدواج بانو پارک

سریال کره ای دروغه همه

سریال کره ای دلال ازدواج

فیلم ژاپنی اگر گربه ها از جهان ناپدید بشن

سریال کره ای مرد من الهه ی عشق

سریال کره ای بکشِش kill it

سریال کره ای خواننده ی جزیره ی خالی از سکنه قسمت اخر

دوهیون ,شخصیت ,سریال ,خیلی ,میشه ,میکنه ,هوانگ جونگ ,کرده بودن ,بچگی نرمالی ,واقعا عالی ,بازی کرده
مشخصات
آخرین مطالب این وبلاگ