من باز رفتم تاریخ خوندم ، بذارین تاریخ پیچیده ی نشون داده شده تو سریال  سریال کره ای بدرخش یا دیوانه شو   و سریال جنگ گوریو و خیتان  جمع بندی سریال های در حال پخش که دیدم  که هردو راجبه تاریخ گوریو هست رو اینجا بگم : 

همونجور که گفتم تو پست   سریال کره ای بدرخش یا دیوانه شو   

سریال کره ای یا درخشش یا دیوانگی shine or go crazy

، وانگ سو پسر پادشاه وانگ گان که بنیانگذار گوریو هست بوده ، پسر وانگ سو ، کیانگ جونگ ، با اینکه تو 27 سالگی می میره ، 4تا زن داشته ، یکی از اون ،عمه ش می شده  ، درواقع میشده دختر پادشاه وانگ گان ، پسر کیانگ جونگ ، موگ جونگ ، " داریم میریم تو سریال جنگ گوریو و خیتان Goryeo-Khitan War " بچه دار نشده چون همجنس باز بوده ، بعد از اون هیونگ جونگ پادشاه شده که الان سریال کره ای جنگ گوریو و خیتان ، این دوره ی پادشاهی رو داره نشون میده . این پادشاه کلا روابط خانوادگی پیچیده ای داره ، الان میخام بگم هیونگ جونگ کی بوده !؟!

moon lovers عاشقان ماه

مامانه پادشاهی که تو سریال جنگ گوریو و خیتان Goryeo-Khitan War هست ینی هیونگ جونگ  ، میشده زنه پسر عموش ، پسر عموش میشه کی؟ پسر وانگ سو ،کیانگ جونگ .   هم زن پسر وانگ سو بوده هم با وانگ ووک " برادر وانگ سو " که عموی شوهرش و برادر ناتنی خودش میشده رابطه داشته !  نه تنها ازدواج نکردن بلکه رابطه نامشروع؟! ینی داشتن خیانت میکردن .

moon lovers عاشقان ماه

" کانگ ها نئول در نقش وانگ ووک در سریال عاشقانه ماه "

چجوری شده اینجوری شده ، بعد اینکه شوهرش کیانگ جونگ تو جوونی میمیره ، اون میره خارج قصر تو اقامتگاه شخصی و تو همسایه گیش وانگ ووک زندگی میکرده ، اینجوری میشه که هی رفت  و امد و پسر وانگ ووک رو حامله میشه .  

همونجور که گفتم کیانگ جونگ تو جوونی میمیره ، و موگ جونگ پادشاه باید میشده ، ولیکن چون بچه بوده دو سه سالش بوده ، عموی باباش ینی برادر وانگ سو ، سانگ جونگ میاد به جاش پادشاه میشه و موگ جونگ رو مث بچه ی خودش بزرگ میکنه ، دوتا از خواهرای سانگ جونگ زن پادشاه کیانگ جونگ بودن ،" ینی مامانه هیونگ جونگ که باباش وانگ ووکه ، خاهر سانگ جونگه ،" بنابراین  کیانگ جونگ با دو عمه ش ازدواج و از یکی بچه داشته ، که موگ جونگ بوده ، و اون یکی هم میره اقامتگاه شخصی اش که با برادرش وانگ ووک میریزه رو هم . 

حالا اینجا تو تاریخ یه واقعه ای به وجود اومده ، خب گفتم که زنه کیانگ جونگ رفته با عموش وانگ ووک یا برادرش خابیده و حامله س ، این حاملگی خارج از ازدواجه از طرفی اون زنه امپراطور بوده و نباید با مرد دیگه ای باشه و شوهرشم مرده ؛چجوری حامله شده ؟ خیلی ضایع اس . میخان اینو مخفی کنن برای همین وقتی تو یه خونه بودن ،میزنن خونه ی وانگ ووک رو اتیش می زنن؛ ولی نمیشه و به گوش امپراطور وقت که سانگ جونگه میرسه ، سانگ جونگ که برادر هردو حساب  میشه ، خیلی ناراحت میشه و اخرشم وانگ ووک رو تبعید میکنه . اینجوری میشه که وانگ ووک خودش هیچ وقت نمیتونه امپراطور بشه ولی پسر نامشروعش امپراطور میشه . و الان داره تو سریال کره ای جنگ گوریو و خیتان Goryeo-Khitan War  جولون میده .

همونجور که ممکنه بدونین و قبلنا هم گفتم ، زندگی وانگ سو تو دوتا سریال معروف نشون داده شده ،یکی همین سریال کره ای بدرخش و دیوانه شو  و یکیم تو سریال عاشقان ماه . من هردو سریالارو دوس داشتم . ولی هردوشون یجورایی بیشتر روی قضیه عشقی مانور دادن که یه سری کاستی هایی داره . که بعدا تو پست جداگونه سریال میگمشون . ولی بدرخش و دیوانه شو خیلی بهتر از عاشقان ماه بود داستانش . عاشقان ماه ، ایو فوق العاده مزخرف بود کاراکترش و خیلیم بد بازی کرده بود . خیلی دوس دارم لی جونگی یه بار دیگه سریال تاریخی بازی کنه . خشمگین باشه .

امروز تا همینجا . 

‌ مطالب پیشنهادی 

سریال کره ای مرد من الهه عشقه  my man is cupid  جمع بندی سریال های در حال پخش که دیدم اهنگ جدید آی اِم مونستااکس slowly  سریال کره ای دلال ازدواج رو وون  سریال کره ای دروغه همه  سریال کره ای داستان ازدواج بانو پارک  پادشاه ابدی   سریال کره ای اودیسه ی کره ای سون او گوک 

سریال کره ای ازدواج بانو پارک

سریال کره ای دروغه همه

سریال کره ای دلال ازدواج

فیلم ژاپنی اگر گربه ها از جهان ناپدید بشن

سریال کره ای مرد من الهه ی عشق

سریال کره ای بکشِش kill it

سریال کره ای خواننده ی جزیره ی خالی از سکنه قسمت اخر

وانگ ,جونگ ,سریال ,میشه ,بوده ,کیانگ ,کیانگ جونگ ,هیونگ جونگ ,سانگ جونگ ,اقامتگاه شخصی ,سانگ جونگه ,خیتان goryeo khitan
مشخصات
آخرین مطالب این وبلاگ